Menü Kapat

Raf Sistemleri

Depolara, marketler ve giyim dükkanları gibi değişik alanlarda kullanılan raf sistemleri , kullanıcıya farklı avantajlar sağlamaktadır. Özellikle ürünlerin düzenleri bir şekilde istiflenmesi gereği duyulan hemen hemen her iş yerinde, raf sistemleri kullanılmaktadır. Ayrıca taşıdığı yük tonajına göre farklı şekillerde üretilmekte olan bu sistemler, yine kullanış amacına göre farklı malzemelerden tasarlanmaktadır.

Raf SistemleriÖrneğin ağır üretimin yapıldığı fabrikalar da, ticarethanelerde ve atölyelerde ağır yük rafları kullanılmaktadır. Bu sistemler, ağır bir tonaja sahip ürünlerin depolanmasında, stoklanmasında ve istiflenmesinde kullanılmaktadır. Özellikle de perakende satışı yapan Rafaş firmamızın tercih ettiği ağır yük depo raf, sırt sırta depo raf, dar koridor raf sistemi, mezanin katlı raf sistemi gibi çeşitli kullanım türlerinden oluşmaktadır. Ayrıca depo alanı ve ürün hacmine göre değişen ağır yük raf sistemleri 1000 kilogram kapasiteye kadar taşıma gücüne sahiptir. Tabi bu sayı, üretim kalitesine ve tasarımda kullanılan malzemeye göre değişmektedir. Bu tarz raf sistemlerinin diğer bir adı da, paletli raf sistemleridir.

Raf Sistemleri Modelleri Rafaş’ta

Raf sistemleri modellerinin diğer bir çeşidi ise, marketlerde, giysi mağazalarında ve eczanelerde kullanılan hafif yük raf sistemleridir. 50 kilogram taşıma gücüne sahip olan bu sistemler, ince metal saçlardan üretilmektedir. Hemen hemen hafif yüklerin kullanıldığı veya üretildiği her alanda görev almaktadır. Ayrıca beyaz boya ile boyanmakta ve dış etkenlere karşı koruyuculuk özelliği arttırılmaktadır. Hafif yük raf sistemlerinin arşivleme ihtiyacının duyulduğu alanlarda da kullanılmaktadır. Örnek vermek gerekirse, hukuk büroları, muhasebe ofisleri ve büyük işletmelerin danışmanlık alanlarında, arşiv raf sistemi kullanılmaktadır.

Çelik, demir veya ahşap malzemelerden üretilen raf sistemleri , ciddi anlamda yaşamı kolaylaştırmaktadır. Dağınıklık sorununu ortadan kaldıran bu sistemler, iş disiplini bakımında fayda sağlamaktadır. Özellikle de küçük atölyelerde ki hassas malzemelerin düzenli bir şekilde depolanması, yine bu sistemler sayesinde sağlanır. Küçük malzemelerin kaybolmaması ve her istenildiği zaman kolay bir şekilde bulunması, raf sistemlerinin diğer getirileri arasında yer almaktadır. Rafaş ile Deponuza ve çalışma alnınıza uygun ölçülerde bir raf sistemi yaptırabilir ve faaliyetlerinizi düzene sokabilirsiniz. Ayrıca, fiyatlar bakımında, sağladığı konfora göre bir hayli ekonomik olduğunu söylemekte fayda var.

error: