Menü Kapat

Paslanmaz Raf Sistemi

Paslanmaz raf sistemi  201 – 304 – anti bakteriyel ve üzeri plastik kafes kaplı olarak imal edilmektedir. 201 kalite paslanmaz üründe % 1,5 _ 2,00 oranında nikel %10 -12 krom bulunmaktadır. 304 kalite paslanmaz raf sistemi için % 8 – 10 nikel % 16 – 18 krom bulunmaktadır. Tüm parlak yüzeyler elektro polisaj yapılır. 201 kalite ıslak ve nemli olmayan kuru ortamlar için üretilir. 304 kalite paslanmaz raf ise soğuk oda ve ıslak nemli mekanlar için üretilir. Anti bakteriyel raf çeşidi ise galvaniz kaplama üzerine seramik esaslı elektrostatik boya yüzeyli imal edilir.

Paslanmaz Raf Sistemi Paslanmaz raf sistemi genellikle ilaç depoları,gıda depoları ve hijyen içeren steril depolarda kullanılır. Hastahanelerin ameliyathanelerinde ve ilaç depolarında kullanılan bu raf çeşidi bu sektörde vazgeçilmez bir üründür. Özel dizayn edilmiş özgün tasarım modeliyle üretilen tel kafes yapısı ve düz tabla modeliyle iki çeşittir. Tel kafeslerden üretilen paslanmaz raf genellikle hava sirkülasyonunun olması gereken depolarda kullanılır .

Paslanmaz Raf Sistemi Üretimi

Düz tablalı paslanmaz raflar ise ihtiyaca göre üretilir. Gıda depoları ve soğuk hava depolarındaki kullanılan paslanmaz raflar genellikle tel raf tercih edilir. Paslanmaz raf üniteleri raf tablası ve silindirik ayak  yivli konik aparatlardan oluşur. Kolay monte edilir modüler yapıya sahiptir.Her bir raf gözü ortalama 200 kg taşıma kapasitesine sahiptir. Et kombinaları için uygun bir üründür. Görsel zenginliği ile evlerde de dekoratif ürün olmasıyla tercih sebebidir. Kitaplık ve mutfak erzak rafı gibi ıslak zeminlerde banyolarda kullanılmaktadır. Paslanmaz raf sistemi  gıda denetçilerinin gıda depolaması yapan firmalarda özellikle olmasını istediği bir üründür. Genellik ile otellerin yaygın kullandığı mutfak , gıda deposu , soğuk depo , çamaşırhane gibi depolarda kullanılan bu ürün paslanmaya karşı dirençli bir üründür.

Paslanmaz raf sistemi ünitelerini oluşturan yardımcı ekipmanlar çoktur. Raf gözlerini bölmek amacıyla hareketli separötörler takılabilinir. Paslanmaz raf üzerine ayaklara takılan yan seperatörler ürünlerin yan boşluktan aşağı düşmelerini önler. Önüne etiketlik takılabilir. Etiketlikler sayesinde barkod okuma, ürün tanımlama ve fiyatlandırma yapılabilinir. Paslanmaz raf sistemi  üniteleri tekerlekli olarak ta kullanılarak rafların bir yerden diğer bir yere taşınması için uygundur. Üniteler Seri bağlantı yapılarak köşe kullanımı rahatlatılır. Ekonomik modelleri mevcuttur.

error: