içine Girilebilinir Depo Raf Sistemleri

içine Girilebilinir Depo Raf Sistemlerimevcut depo alanının ve hacminin en yararlı şekilde maksimum kullanımını sağlayan raf sistemlerinden birisidir. Aynı tip ya da birbirine benzer çok sayıda paletli ürünün maksimum şekilde stoklanması için idealdir.

Yararları:

 • Mevcut alanın maksimum verimle kullanımı (%85’e kadar).
 • Raflar arasındaki koridorların minimuma indirilmesi.
 • Ürün giriş ve çıkışlarının kolaylıkla denetimi.
 • Yükleme kanalları farklı tipteki ürünlerin stoklanmasına olanak sağlar.

içine Girilebilinir Depo Raf Sistemleri Teknik Bilgiler

içine Girilebilinir Depo Raf Sistemleri, raf kanallarına tek taraftan girişi çıkış yapılan içine girilebilir raf sisteminin yanı sıra, raf kanallarına her iki yönden de giriş çıkış yapılabilen içinden geçişli raf sistemi (drive through) de uygulanabilir.
içine Girilebilinir Depo Raf Sistemleri (drive in) raf sistemi dondurma depoları ve frigorifik depolar gibi, ürünlerin kontrollü sıcaklık altında depolanması gereken durumlarda depo hacminin en faydalı şekilde kullanılabilmesini sağlar.

 • içine Girilebilinir depo raf sistemleri birbirinin arkasında veya üstünde paletlerde depolanabilen mallar için uygundur, ancak blok istifleme ile karşılaştırıldığında daha fazla erişim gerektiğinde idealdir. Paletler, gömme kanallarının her iki tarafına monte edilmiş desteklere ilk giren, son çıkış (FILO) ilkesi ile yığılır. Bu, tek tek paletlere direkt olarak erişilemediği, ancak rafın ön tarafından birer birer eriştiği anlamına gelir.
 • Bir blok istifleme biçimi olarak, sürücü içi raf sistemleri, bir depodaki depolama yoğunluğunu önemli ölçüde artırır. Sonuç olarak mevcut alan, klasik palet depolama sistemlerine göre% 90 daha etkin bir şekilde kullanılabilir.
 • Koridorların yüklenmesi ve alınması gereksinimini ortadan kaldırır. Kaldırma aracı, paletleri ön-arka raylarda konumlandırarak paletlerin birbirine bitişik olarak istiflenmesini sağlar. Dexion tahrik rafı, birbirinin üzerine yığılmak için çok kırılgan veya kararsız olan yükler için emniyetli ve verimli bir blok istifleme eşdeğerliği sağlar.

içine Girilebilinir Depo Raf Sistemlerinin Faydaları

 • Yüksek yoğunluklu depolama – kübik alanı en üst düzeye çıkarma
 • Diğer depolama sistemlerinden daha metreküp başına depolanmış daha fazla palet
 • Sınırlı stok dönüşü – özellikle mevsimlik ürünler için uygun
 • Soğuk ve soğuk depolama uygulamaları için idealdir
 • İlk Giriş, Sona Erme ilkesiyle erişilebilir
 • Aynı tipte dökme mallar için kullanılır

Depolamanızı nasıl düzenleyeceğinizi bilmiyor musunuz? 
Yeni depo düzeninizi dizayn etmek için yardım ve tavsiyeler ister misiniz?

Deponuz için optimize çözüm

içine Girilebilinir Depo Raf Sistemleri deponuzdan maksimum verimle faydanlanmanızı sağlar.

  • İhtiyaca göre kolay ayarlanabilir
   • Farklı ebattaki yükleriniz için kolay ayarlanabilir bir sistemdir.
  • Direk ulaşım imkanı
   • Ürünlere direkt ulaşım imkanı sağladığından, tüm sektörlerde ve ürün çeşitliliği fazla olan depolarda en sık kullanılan raf sistemidir.

Rafaş Sürücü Giriş rafı içine Girilebilinir Depo Raf Sistemleri, yüksek yoğunluklu depolamanın gerekli olduğu yerlerde kullanılır. Düşük üretim hatlarına sahip tesislerde sıkça kullanılır. Paletler genelde bir çalışma koridoru ile çalışan iki blok ile bir blok sisteminde saklanır.

sistemin tamamında konsollu raylarda depolanan palet yüklemek veya almak için raflara binerler. Paletlerin her iki taraftan da yüklenebileceği veya alınabileceği bir Tahrik Sistemi kullanılmadığında, ilk palet FILO’nun (İlk giren, Son Çıkan) sonuncusu.

 1. Yüksek depolama kapasitesine sahip, diğer saklama sistemine göre metreküp başına belirli miktarda palet depolanmasına izin verilmektedir.
 2. Mevsimlik mallar ve dalgalı stok talebi için uygun düşük stok rotasyonu.
 3. Soğuk ve soğutma ve dökme depolama uygulamaları için idealdir.
 4. Forkliftler palet kenarlarındaki palete destek sağlamak için özel olarak kurulmuş raflarda stoklanır
 5. Genellikle 10 metre yüksekliğe ve 4 ya da 5’e, ancak bazen de 10’dan fazla derinliğe kadar istiflenir. Bu sistem, ürünlerin giriş ve çıkışında genellikle düşük yoğunlukta depolama kapasitesi sağlayabilir. İstif aracı raflara girerken, istif aracı, palet ve yük ile arasındaki tasarımın uyumluluğunu sağlamak için özel tedbirler uygulanır. Düz zeminler avantajlıdır.
 6. Genellikle raf tasarımı rafın arka tarafında bir denge yapısı içerir ve bu nedenle sürücü girişi bir taraftan tek bir erişimi gösterir. Sürüş, tasarımdaki bir çeşitlemeyle sağlanacak bu dengenin aynı olmasını gerektirir.

Avantajları

 • Çok yoğun depolama, yüksek palet miktarlarına sahip birkaç Depo Raf sistemi için idealdir.
 • Ürünün ezilmesini önler ve hasarsız depolama sunar.
 • Zemin tek veya çift istifli paletler her zaman erişilebilir durumdadır.
 • Konvansiyonel elleçleme ekipmanı kullanarak düşük sermaye maliyeti.

Palet Destek Rayları

Palet ölçüleri , depolanacak paletlerin tümü aynı boyutta olduğu zaman idealdir, zira bunlar standart hale getirildiği  anlamına gelir, bu sayede malın raf sisteminin yanlarıyla çarpışmasını önler. İki çeşit palet destek rayları mevcuttur.

Opsiyonel Bileşenler ● Palet Ray girişi

 1. Ray girişi, sürücü kızağı sisteminin her bir yükleme koridorundaki palet raylarının ucuna monte edilir.
 2. Her koridorun girişindeki palet kılavuzluğuna yardımcı olurlar.
YUKARI
error: