Menü Kapat

Hafif Orta Yük Raf Sistemi

Hafif Orta Yük Raf SistemiDepolarda, hastanelerde, alışveriş merkezlerinde ve daha birçok alanda kullanılan raf sistemleri ürünlerin düzenli bir şekilde istiflenmesine, kaybolmamasını ve aranılan ürününü kolay bir şekilde bulunmasını sağlamaktadır. Bu nedenle, kullanım alanlarına ve taşıyacağı yük tonajına göre farklı tasarımlarda üretilmektedir. Örneğin, ağır iş makineleri üretimi yapan firmalar, ağır yük raf sistemlerini kullanılırken, eşya dükkanları ise hafif orta yük raf sistemlerini kullanmaktadır. Bunun nedeni ise, sistemlerin üretimi sırasında kullanılan malzemelerin kalınlığı ve çapı farklı olmasıdır. Yani, ağır yük raf sistemleri, kalın metal ve demir malzemelerden üretilmektedir. İstanbul Rafaş firması, hizmet verdiği sektöre göre, farklı tasarımlara sahip raf sistemleri üretmekte ve satışa sunmaktadır. Hemen hemen her alanda kullanılan raf sistemleri, firmanın alanında uzman ekibi ve teknikerleri sayesinde kusursuz bir şekilde tasarlanmakta ve satışa sunulmaktadır. Hafif orta yük raf sistemi üretiminde basit kalınlığa sahip malzemeler kullanılmakta ve minik bir görünüm kazandırılmaktadır.

Hafif Orta Yük Raf Sistemi Montajı

Çok ağır olmayan yüklerin ve malzemelerin depolanmasında kullanılan hafif orta yük raf sistemi somun cıvata ikilisi ile monte edilmektedir. Nedeni ise, kullanılan raf sistemlerinin pratik bir şekilde kurulması ve ilerleyen dönemlerde kolay bir şekilde sökülmesi sağlanmasıdır. Bu sistemler, koli, arşiv dosyaları veya farklı minik ürünleri kolay bir şekilde taşıyabilme gücüne sahip olduğu için, ağır bir montaj şekli ile sabitlenmesine gerek yoktur. Örneğin eczaneler kullanılan hafif orta yük raf sistemi oldukça basit bir görünüme sahiptir. İstenildiği zaman sökülebilir ve başka yere tekrar montaj edilebilir. Bu sayede gereksiz söküm takım işlemleri için masraf da yapılması önlenmektedir.

İstanbul Rafaş firması tarafından üretilen hafif orta yük raf sistemi farklı boyutlarda tasarlanmaktadır. Ayrıca firma, bu sistemlerin tekerlek yardımı ile yürütülmesini de sağlamaktadır. Sistemler genel olarak raf direkleri ile sabitlenmekte ve isteyen kullanıcılar duvara da montaj etmektedir. Firmamızın alanında uzman ekibi sayesinde, tüm raf sistemleri, kullanılacağı alana uygun bir şekilde monte edilmekte ve ürünlerin sağlıklı bir şekilde istiflenmesi sağlanmaktadır. Ayrıca raf sistemleri sayesinde, uzun süre depolayacağınız malzemelerin güvenliğini de sağlayabilirsiniz.

error: