Endüstriyel Raf Sistemleri

Endüstriyel raf sistemleri en yaygın, ekonomik ve geniş kullanım alanına sahip olan depolama sistemidir. Palet rafı, her palet birbirinden bağımsız olarak kolaylıkla yerleştirilebilir ve taşınabilir. Forklift ile çalışabilme olanağı sağlar.

Endüstriyel raf sistemleri rafının ayak yüksekliği ve travers uzunluğu müşterinin ihtiyaç ve taleplerine göre ayarlanabilen raf sistemleri en küçük antrepodan en büyük ve karmaşık merkezlerine kadar geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Bu özelliği nedeniyle pek çok endüstriyel alanda ve ürün grubunda geniş bir kullanım alanına sahiptir.  Endüstriyel raf sistemleri önemli bir diğer özelliği ise diğer raf sistemleri ile kombineli bir şekilde kullanılarak ürünlerin çok çeşitli amaçlarda stoklanmasına olanak sağlamasıdır.

Paletli yükleme depo raf sistemleri, en yaygın, ekonomik ve geniş kullanım alanına sahip olan depolama sistemidir. Her palet birbirinden bağımsız olarak kolaylıkla yerleştirilebilir ve taşınabilir. Forklift ile çalışabilme olanağı sağlar.

Ekonomik ve geniş kullanım alanına sahip depo raf sistemidir. Sırt sırta depo raf sistemleri, iki modül arka arkaya gelecek şekilde yerleştirilip aralarına çift taraflı ara bağlantılar konarak oluşturulur. Forklift ve istif makineleri ile çalışılabilinir.

İçine girilebilinir depo raf sistemleri, raf kanallarına tek taraftan girişi çıkış yapılan içine girilebilir raf sisteminin yanı sıra, raf kanallarına her iki yönden de giriş çıkış yapılabilen içinden geçişli raf sistemi (drive through) de uygulanabilir.

Mezanin katlı raf sistemi, depo alanlarının yüksekliğini en verimli şekilde kullanılmasını sağlayan raf sistemidir. Raf ayakları kullanılarak kat ve katlar çıkılır ve depo alanının yüksekliğine uygun kat sayısı belirlenir.

Depolarda yükseklikten azami fayda sağlamak amacıyla tasarlanan dar koridor raf sisteminde, çalışma koridorları daraltılarak yüksek raf sistemlerinin yükleme ve boşaltılması için özel istif makineleri kullanılmaktadır.

Cephe giydirme raf sistemi, depo için gerekli olan çatı ve dış cephe ihtiyacınızı ortadan kaldırır ve binasız raf sistemi kurmanıza olanak sağlar. Bu sistemle önceden bina inşasına gerek duyulmamaktadır.

Kayar palet raf sistemleri, tüm tüketim ürünlerinin depolanması için uygundur. Tüm endüstriyel alanlarda ve dağıtım sektörlerinde kullanılabilir. (fabrika ,gıda, otomotiv, ilaç endüstrisi, kimya vb. mekanlarda)

Konsol kollu raf sistemi özellikle uzun malların istiflenmesi için en ideal sistemlerdir. Bu sistem ağırlığa göre değişen ayak ve konsolların kullanılmasıyla geniş bir ürün yelpazesinin istiflenmesini sağlar.

En yaygın, ekonomik ve geniş kullanım alanına sahip depo raf sistemidir. Lojistik depo raf sistemleri ,iki modül arka arkaya gelecek şekilde yerleştirilip aralarına çift taraflı ara bağlantılar konarak oluşturulur.

Kumaş rafı, astar, tela ve benzeri dokuma ürünleriniz için tasarlanmış olan rulo silindirik özelliği taşıyan tüm ihtiyaçlarınıza çözüm olan bu raf sistemi sayesinde Kumaş depolarınızı daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Kutu yüklemeli mini rackda elektrostatik toz boya kullanılır. Yapı elemanları ve aksesuarların çeşitliliği tüm sistemin depo alanına tam uygunluk sağlar. Kutu Yüklemeli Mini Rack, her ortamda ürünlere daha kolay ulaşma imkanı sağlar.

Sipariş hazırlama raf sistemleri, en yaygın, ekonomik ve geniş kullanım alanına sahiptir. Sipariş hazırlama raf sistemleri, iki modül arka arkaya gelecek şekilde yerleştirilip aralarına çift taraflı ara bağlantılar konarak oluşturulur.

Mini rack kumaş rafı, astar, tela vb. dokuma ürünleriniz için tasarlanmış olan rulo silindirik özelliği taşıyan tüm ihtiyaçlarınıza çözüm olan bu raf sistemi sayesinde Kumaş depolarınızı daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.

En yaygın, ekonomik ve geniş kullanım alanına sahip depo raf sistemidir.Back to back – sırt sırta mini rack raf sistemleri, iki modül arka arkaya gelecek şekilde yerleştirilip aralarına çift taraflı ara bağlantılar konarak oluşturulur.

Mini rack lastik rafı, lastiklerin en iyi şekilde depolanması, lastiğin kalitesine zarar vermeden alanın en üst düzeye çıkarılması ve lastiklerin taşınması ile ilgilidir. Mevcut alanı en üst düzeye çıkarmak için alternatif projeler uyarlanmalıdır.

Mini rack mezanin Katlı raf sistemi, depo alanlarının yüksekliğini en verimli şekilde kullanılmasını sağlayan raf sistemidir. Raf ayakları kullanılarak kat ve katlar çıkılır ve depo alanının yüksekliğine uygun kat sayısı belirlenir.

Mini rack arşiv raf sistemi, muhasebe evraklarının ve kanunen saklanması zorunlu olan değerli kağıtların ve arşiv evraklarının saklanabilmesi için en uygun fiyatlı ve kolay kurulumu olan raf sistemi arşiv raf sistemidir.

Mini rack boru askılı raf sistemi, askılı tekstil ürünleri veya giyim mağazası ürünlerinin daha düzenli asılması ve istiflenmesi için en uygun fiyatlı ve kolay kurulumu olan elbise askılı mini rack raf sistemidir.

Çelik raf arşiv raf sistemleri, muhasebe evraklarının ve kanunen saklanması zorunlu olan değerli kağıtların ve arşiv evraklarının saklanabilmesi için en uygun fiyatlı ve kolay kurulumu olan raf sistemi arşiv raf sistemidir.

Çelik raf depo raf sistemleri, arşiv rafı özelliğinde paket veya rulo saçlarının değişik ebatlarda kesilerek üzerinde delik delme ve büküm işlemlerin yapılmasının ardından oluşan bir raf sistemleri çeşididir.

Çelik raf mezanin katlı arşiv raf sistemleri, muhasebe evraklarının ve kanunen saklanması zorunlu olan değerli kağıtların ve arşiv evraklarının saklanabilmesi için en uygun fiyatlı ve kolay kurulumu olan raf sistemi arşiv raf sistemidir.

Çelik raf yedek parça raf sistemi, depolarınızda, fabrikanızda, ofisinizde veya işyerlerinizde kullandığınız yedek veya küçük parçaların taşınmasını sağlar. En faydalı şekilde kullanım sağlayabilirsiniz.

Çelik raf kumaş rafı, deponuzda, fabrikanızda veya atölyenizde barındırdığınız kumaş toplarınızın, tekstil ve giyim ürünlerinizin daha kolay şekilde taşınması sağlar. En faydalı şekilde kullanım sağlayabilirsiniz.

Paslanmaz soğuk hava depo raf sistemleri; paslanmaya karşı seçilmiş 304 ve 201 kalite olan tel ızgaralı ,perfore ve düz tabladan Paslanmaz raf ünitesi standart genişlik ve yüksekliklerde üretilmektedir.

Paslanmaz gıda deposu raf sistemleri; paslanmaya karşı seçilmiş 304 ve 201 kalite olan tel ızgaralı ,perfore ve düz tabladan Paslanmaz raf ünitesi standart genişlik ve yüksekliklerde uygun modüllerle üretilmektedir.

Paslanmaz hastane raf sistemleri; ameliyathane, steril depo, soğuk oda, eczane, çamaşırhane ve hastahanenin diğer alanlarında kullanılan en yaygın raf çeşididir. Paslanmaz raf ünitesi standart genişlik ve yüksekliklerde üretilmektedir.

Paslanmaz eczane depo raf sistemleri; paslanmaya karşı seçilmiş 304 ve 201 kalite olan tel ızgaralı ,perfore ve düz tabladan Paslanmaz raf ünitesi standart genişlik ve yüksekliklerde uygun modüllerde üretilmektedir.

Paslanmaz otel raf sistemleri, otel , steril depo, soğuk oda , mutfak , çamaşırhane ve otelin diğer alanlarında kullanılan en yaygın raf çeşididir. Paslanmaz raf ünitesi standart genişlik ve yüksekliklerde üretilmektedir.

Compact raylı arşiv sisteminin kullanıldığı arşiv amaçlı kullanılacak olan mekanları çağdaş görünüme kavuşturan bir arşivleme sistemidir. Dolap gövdesine monte edilmiş volanların çevrilmesi ile ray üzerinde hareket eden sistemdir.

Dosya dolaplarının kullanıldığı arşiv amaçlı kullanılacak olan mekanları çağdaş görünüme kavuşturan bir arşivleme sistemidir. Bu sistemlerinde müşteri isteğine bağlı olarak birçok çeşidi mevcuttur.

Kartoteks dolaplarının kullanıldığı arşiv amaçlı kullanılacak olan mekanları çağdaş görünüme kavuşturan bir arşivleme sistemidir. Bu sistemlerinde müşteri isteğine bağlı olarak birçok çeşidi mevcuttur.

Personel soyunma dolaplarının kullanıldığı personellerin iş kıyafeti değişiminde kullanılacak olan mekanları çağdaş görünüme kavuşturan bir arşivleme sistemidir. Bu sistemlerinde müşteri isteğine bağlı olarak birçok çeşidi mevcuttur.

Spor Salonu soyunma dolaplarının kullanıldığı kişilerin spor kıyafeti değişiminde kullanılacak olan mekanları çağdaş görünüme kavuşturan bir arşivleme sistemidir. Bu sistemlerinde müşteri isteğine bağlı olarak birçok çeşidi mevcuttur.

Endüstriyel raf sistemleri büyük depolar için forklift ve benzeri istif makinaları ile yükleme yapılacak paletli ürünlerin kullanılacağı raf sistemidir. Müşterilerin ürünlerini paletle kabul ve sevk  ettiği ürünlerin depoda kullanılması en uygun  endüstriyel raf sistemleri modelleridir. Lojistik depolar için en fazla tercih edilen raf çeşidi olmasıyla günümüzde ihtiyaç duyulan raf çeşitleri arasında yer almaktadır..İmalat yapan üretici firmaların sevkiyat öncesi ve ürünlerinin stok alanında bekletilmesi durumunda ürünler paletler üzerinde depo da oluşturulan Endüstriyel raf sistemleri modellerine konularak bekletilir .ürünlerin stok takibini gerektiren ve ve sevkiyatı kolaylaştırdığı bu raf sistemleri müşterilere hız ve takip açısından gereklidir.Depoların verimli kullanımı açısından endüstriyel raf sistemleri modellerinin depo yönetimi konusunda da fayda sağlayan unsurları kendinde barındırır. Endüstriyel raf sistemleri ile etiketleme yapılarak ürün stoku girişleri sayesinde kullanıcıların müşterilerine en hızlı bir şekilde ulaşması sağlanır.Raf ürün grupları arasında Rack sistem diye adlandırılan endüstriyel raf sistemleri raf ürün yelpazesinin lokomotif ürünüdür.

YUKARI
error: