Menü Kapat

Depo Raf Sistemleri Üretimi

Depo Raf Sistemleri üretimi Depo raf sistemleri üretimi işletmelerin ihtiyaç duyduğu en büyük gereksinimleridir bundan yola çıkarak oluşturulan arz talep doğrultusunda ürünlerin istiflenebilmesi ve bir düzen içerisinde stoklanabilmesi için işletmelerin raflama ihtiyacı doğmuştur. Başlangıçta Depolarda bulunan stok ürünlerin Depo raf sistemleri üretimi olmamasından dolayı büyük hacimli ürünler yerlere yatay bir şekilde dizilerek bulunduğu mekanda alan kaybına sebep olmuştur. İlerleyen zaman içerisinde az gelişmiş tasarımlar sonucunda birkaç kat üst üste koyularak raf düzeni sağlansa da buna imkan tanımayan yükleme araç gereçleri istif makineleri yetersiz olduğundan depolardaki çok katlı elverişli kullanım imkanı oluşmamıştır.

Gelişen istif araçları sayesinde çok katlı raf sistemleri ve bunların yükleme yapılacağı Depo raf sistemleri üretimi aynı paralelde kendini sürekli yenileyerek son halini almıştır.Günümüzde kullanılan depolar artık işletmeler dışına yani lojistik depolar haline dönüşmüştür. Malzemelerin stoklanacağı ve operasyonlarının yapılacağı tek merkez haline gelen lojistik depolar kullanım taleplerinden dolayı raf üreticilerine de yön vermiştir.

Rafaş Depo Raf Sistemleri Üretimi

Lojistik depoların yüksek tavanlı binaları seçmiş olduğundan yola çıkarak çok katlı raf yapma imkanı doğmuştur.Ağır yük depo raf sistemleri 14-15 metreye kadar tek parça yekpare olarak imal edilmektedir.

Depo raf sistemleri üretiminde kullanılan rack ayak malzemesi st 52 kalite sacdan özel formlar verilerek rolform hattında şekillendirilerek çekilir ve diagonel çapraz setler ile civata somun birleştirmesi ile oluşturulur.

Palet,sandık,kasa,varil gibi malzemelerin yatayda üstüne koyulacağı travers diye adlandırdığımız taşıyıcı malzemeler yine özel formlar sayesinde sac malzemesinin kuvvetlendirilmesi için uygulanır ve CC traverslerin oluşmasını sağlar.iki adet C formlu malzeme birbirine kaynatılarak CC halini alır. Traverslerin uçlarına kaynatılan tırnak konnektör ayaklara takılarak raf yapısı oluşturulur. Depo içerisinde kullanılan Ağır yük depo raf sistemleri göz başı 1000 kg dan 4500 kg’a kadar yük taşıma kapasitesine çıkartılabilinir.

Toplam ünitede bulunan yük kapasitesi 40 tona kadar uygulanabilir.Depo raf sistemleri üretimi yardımcı ekipmanlar sayesinde bir bütün oluşturur. Ayaklar arasına bağlanan çapraz konsollar sistemi ile üniteler birbirine bağlanır.konsollar ve Ara bağlantılar yardımıyla takılan deprem çaprazları sistemi güçlü kılar.

error: