Menü Kapat

Depo Raf Sistemleri Imalatı

Farklı alanlarda kullanılan depo raf sistemleri imalatı yapılacak ürünlerin veya malzemelerin sağlıklı bir şekilde dizayn edilmesini sağlamaktadır.

Depo Raf Sistemleri ImalatıKullanıcılara farklı özellikler sunan bu sistemler, ülkemizde hizmet veren ticarethanelerde, hastanelerde, eczaneler ve sanayi sektöründe kullanılmaktadır. Yani, sektörler açısından hem çok tercih edilmekte hem de farklı amaçlar doğrultusunda kullanılmaktadır. Depo raf sistemleri imalatında kullanılan malzemeye göre de değişkenlik göstermektedir. Örneğin, metal, çelik, alüminyum veya da demir raf sistemleri, malzemelere göre isimlendirilmektedir. Üretimde farklı malzemeler kullanılmasının ana sebebi ise, her malzemelerin yapıları ve taşıyacağı yük miktarının da değişkenlik göstermesinden kaynaklanmaktadır. Bu sektörde hizmet veren İstanbul Rafaş firması, kullanım alanlarına göre belirlediği raf sistemleri üretimi yapmaktadır. Ayrıca üretimde kullanılan tüm malzemeler birinci sınıf kalitede olmasına özen gösterilmekte ve kusursuz bir şekilde imalat aşamalarının gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır.

Depo Raf Sistemleri Montajı

Her alanda kullanılan ve sağladığı fonksiyonel özellikler ile oldukça beğenilen depo raf sistemleri imalatı iki farklı şekilde monte edilmektedir. Bu farklı montaj şekillerine geçmeden önce belirlenmesi gereken diğer konu, sistemlerin kullanılacağı alan ve taşıyacağı yüklerin tonajıdır. Sebebi ise, raf sistemlerinin montaj şekilleri sağlamlık açısından farklılık göstermektedir. Yani kısacası, montaj şekilleri, belli kriterler doğrultusunda belirlenmelidir.

Vida-Somun ve Kaynak

Depo raf sistemleri imalatı, montaj şekilleri, cıvata-somun ve kaynak yöntemi olarak iki farklı türde yapılmaktadır. Kendilerine göre avantajları ve dezavantajları olan bu montaj türleri, İstanbul Rafaş firması tarafından profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Kaynaklı montaj, genel olarak demir raf sistemlerinde kullanılmaktadır. Sağlamlık açısından oldukça başarılı ve uzun vadede hizmet verme kapasitesine sahiptir. Sadece kaynak ile birleştirilen depo raf sistemleri imalatı, geri sökülmesi veya yer değiştirmesi biraz daha zorlaştırıcı bir işlem olarak tanımlanmaktadır. Cıvata somun ikilisi ile sabitlenen raf sistemleri ise, en az kaynak yapılmış kadar sağlam olmaktadır. Cıvatalar raf direklerinin deliklerinden geçirilmekte ve özel makineler yardımı ile sıkılmaktadır. Arıca geri sökümler de oldukça pratiklik kazandırmakta ve istenilen şekillerde yer değişikliği yapılmaktadır. Genel olarak depo raf sistemleri, kullanım ayrıcalıkları gibi, farklı montaj stillerine sahiptir. Fakat tekrar dile getirilsek, montaj şekli taşıyacağı yük miktarına uygun bir şekilde belirlenmelidir.

error: