Çelik Raf Kumaş Rafı

Çelik raf kumaş rafı, muhasebe evraklarının ve kanunen saklanması zorunlu olan değerli kağıt arşiv evraklarının çelik raf ünitelerinde on yıl boyunca saklanması gerekmektedir. Bu evrakların saklanabilmesi için en uygun fiyatlı ve kolay kurulumu olan raf sistemi arşiv raf sistemidir.Arşiv rafı  özelliğinde paket veya rulo saçların değişik ebatlarda kesilerek üzerinde delik delme ve büküm işlemlerin yapılmasının ardından oluşan bir raf çeşididir.Arşiv  rafın kurulabilmesi için  arşiv raf gibi işlemlerden geçirilerek oluşturulan çelik raf profili ,cıvata somun ve plastik taban gerekmektedir.

Çelik raf kumaş rafının arşiv rafı 31 cm derinliğindedir. Sağdan sola genişliği  ise 60 cm,75 cm ve 93 cm'dir. Arşiv rafının saç kalınlıkları taşıma kapasitesine göre 0,70 mm den 2 mm'ye kadar farklı kalınlıklarda üretilebilmektedir.

Çelik raf kumaş rafı Teknik Bilgiler

Çelik raf kumaş rafı ünitelerinin   kurulabilmesi için gereken en büyük yardımcısı çelik raf profilidir. Çelik raf profilinin üzerinde 25 mm akslarda  delik bulunmaktadır. Bunun sebebi profilin yüksekliği baz alınarak istenilen yükseklikte raf takılabilme özelliği olmasıdır. Arşiv rafı,raf aralıkları 35 cm  ile 40 cm arasında olması gerekmektedir. Sebebi ise  klasör yüksekliğinin 31 cm olmasıdır. Dosyaların  rafın arasına rahat konulup alınabilmesi için gerekli olan yüksekliktir. Ayrıca evraklar dosya ile rafa konulabileceği gibi koli içine de konularak rafa kaldırılabilir. Koli ile rafa konulacaksa raf aralıkları kolinin ebatına göre değiştirilebilir.
Arşiv rafının yüksekliği  bir metreden başlayıp beş metreye kadar istenilen ölçüde üretilebilir.Beş metrenin de üzerinde üretim yapılabilmekte fakat kullanımı sağlıklı olmayacağından tavsiye edilmemektedir. yüksekliği  en fazla 2 metre- 2,5 metre ve 3 metre olarak kurulmaktadır.  2.00 metre 6 tablalı  2.50 metre 7 tablalı  3.00 metre 8 tablalı seçenekleri doğru yükleme yapılan alternatiflerdir

Çelik raf kumaş rafı, arşiv raf ve çelik raf profili boya işlemine girmeden önce yağ alma ve pasivasyon işlemlerinden geçmesi gerekmektedir. Bu işlemlerin yapılması üretilmiş olan arşiv raf ve profilinin ömrünü ve dayanıklılığını arttırmaktadır.bu işlemlere girmeden boyanan ürünlerin kısa zamanda boyaları dökülür,paslanır ve çürüyerek kullanılamaz hale gelir. Standart arşiv rafı ve çelik raf profili  boya rengi ral 7012  gri renktir.

YUKARI
error: