Menü Kapat

Endüstriyel Raf Sistemleri

Endüstriyel Raf Sistemleri

Endüstriyel raf sistemleri, en yaygın, ekonomik ve geniş kullanım alanına sahip olan depolama sistemidir. Palet rafı, her palet birbirinden bağımsız olarak kolaylıkla yerleştirilebilir ve taşınabilir. Forklift ile çalışabilme olanağı sağlar.

Endüstriyel raf sistemlerinin raf, ayak yüksekliği ve travers uzunluğu müşterinin ihtiyaç ve taleplerine göre ayarlanabilen raf sistemleri, en küçük antrepodan en büyük ve karmaşık merkezlerine kadar geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Bu özelliği nedeniyle pek çok endüstriyel alanda ve ürün grubunda geniş bir kullanım alanına sahiptir. Endüstriyel raf sistemleriönemli bir diğer özelliği ise diğer raf sistemleri ile kombineli bir şekilde kullanılarak ürünlerin çok çeşitli amaçlarda stoklanmasına olanak sağlamasıdır.

Endüstriyel Raf Sistemleri Teknik Bilgiler

Endüstriyel raf sistemleri büyük depolar için forklift ve benzeri istif makinaları ile yükleme yapılacak paletli ürünlerin kullanılacağı raf sistemidir. Müşterilerin ürünlerini paletle kabul ve sevk  ettiği ürünlerin depoda kullanılması en uygun  Endüstriyel raf sistemleridir..Lojistik depolar için en fazla tercih edilen raf çeşidi olmasıyla günümüzde ihtiyaç duyulan raf çeşitleri arasında yer almaktadır..İmalat yapan üretici firmaların sevkiyat öncesi ve ürünlerinin stok alanında bekletilmesi durumunda ürünler paletler üzerinde depo da oluşturulan Endüstriyel raf sistemlerine konularak bekletilir .ürünlerin stok takibini gerektiren ve ve sevkiyatı kolaylaştırdığı bu raf sistemleri müşterilere hız ve takip açısından gereklidir.Depoların verimli kullanımı açısından Endüstriyel raf sistemlerinin depo yönetimi konusunda da fayda sağlayan unsurları kendinde barındırır..Endüstriyel raf sistemleri ile etiketleme yapılarak ürün stoku girişleri sayesinde kullanıcıların müşterilerine en hızlı bir şekilde ulaşması sağlanır.Raf ürün grupları arasında Rack sistem diye adlandırılan Endüstriyel raf sistemlerinin raf ürün yelpazesinin lokomotif ürünüdür..

error: