Menü Kapat

Çelik Raf

Depolama ihtiyacının ve ağır yük taşımacılığı hizmeti veren firmalar tarafından kullanılan çelik raf sistemleri, tonaj olarak belli bir kilonun üstünde olan ürünlerin depolanmasında kullanılmaktadır. Ayrıca çelik rafın diğer bir avantajı zamandan ve alandan tasarruf edilmesini sağlamamaktır. Asıl kullanım yeri, fabrikalar, atölyeler ve imalat sahaları olan çelik rafların  taşıma kapasitesi hemen hemen 750 kilonun üstündedir. Kullanıcıya sağladığı diğer faydalar ise, ürünlerin stabil bir şekilde depolanmasını sağlaması, taşımacılık alanında fonksiyonel paketleme ve saklama özelliği sunması ve dar olan depoların genişlemesi sağlamasıdır. Ayrıca raf sistemlerinde kullanılan çelik malzemeler, paslanmaz, suya dayanıklı ve uzun ömürlü kullanımlara uygundur.

Çelik Raf Kumaş Rafı

Çelik raf sistemleri sayesinde, kütlece ağır olan tüm malzemeleri sağlıklı bir şekilde istifleyebilir ve zarar görmelerini engelleyebilirsiniz. Palet tarzı ürünlerin depolanmasında kullanılan çelik raflar sağlam ve dayanıklı olan çelik ham maddesinden tasarlanmaktadır. Montajı genel olarak kaynak yöntemi ile yapılmaktadır.

Çelik Raf Sistemleri

Çelik rafların diğer bir özelliği ise, depolanan ürünleri çevresel faktörlere karşı koruyarak, ürünlerin yapısının bozulmasını engellemektedir. Ayrıca hafif çelik malzemeden üretilen raf sistemleri ise, arşivleme ihtiyacı olan iş dallarında kullanılmaktadır. Çelik raflar, farklı boyutlarda ve ölçülerde üretilmektedir. Örneğin iş yerlerinde ve ofislerde kullanılan çelik raflar, minik boyutlara sahiptir. Bu raflar, hafif yüklerin depolanmasında da kullanılmaktadır. Ayrıca çelik raflar, depo raf sistemlerinin gördüğü görevi de üstlenmektedir. Yatay olarak monte edilen çelik raflar, koli ve benzeri cisimlerin depolanmasında oldukça başarılıdır. Yatırım amaçlı düşünüldüğü zaman, uzun vadede kendini finansman eden çelik raf sistemleri, farklı renklerde de tasarlanmaktadır. Kullanılan renkler, beyaz, mazi veya siyah gibi koyu renk türleridir. Kaliteli bir boya ile renklendiren raflar, sistemin paslanmamasına da katkı sağlamakla beraber, depolanan ürünleri de haşerelerden korumaktadır. Çelik raf sistemleri, araç yedek parçalarının istiflenmesinde de kullanılır. Sonuç olarak, kullanım alanı bir hayli geniş olan bu sistemler, gündelik hayatı oldukça kolaylaştırmakta ve çalışma alanlarının daha düzenli olmasını sağlamaktadır. Ayrıca çelik rafların ürün haznesi ve taşıyabileceği ürün miktarı da bir hayli geniştir.

error: